wtorek, 1 kwietnia 2014

Zeszyt w kratkę

Kilka dni temu na Allegro zakończyła się aukcja komiksu "Kajtek-Majtek w wojsku". Jej przedmiotem był 16-kartkowy zeszyt w kratkę, w którym Christa podczas ćwiczeń wojskowych w 1959 r. rysował ołówkiem przygody Kajtka. Zeszyt odnalazł na strychu wnuk jednego z kolegów Christy z armii. Nie wiadomo, czy był to prezent od rysownika, czy ktoś podprowadził kajet korzystając z zamieszania podczas wyjścia do cywila. Cena wywoławcza – 1200 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że zrobiliśmy zrzutkę i udało nam się kupić to arcydzieło za 2308 zł + przesyłka. A teraz zła wiadomość - Christa zdążył narysować tylko dwie i pół strony komiksu, reszta zeszytu jest pusta, nie licząc kratek. Ale my i tak jesteśmy zadowoleni. Ustaliliśmy, że każdy z nas będzie miał zeszyt przez cztery miesiące w roku. Obecnie prowadzimy badania czy to aby na pewno komiks Christy. Wygląda na autentyk. Niedługo opiszemy go dokładnie, a dzisiaj prezentujemy zdjęcie okładki.

__________

EDIT: No dobra, zostaliśmy zdemaskowani przez tropicieli primaaprilisowych żartów. W tym roku nie było to szczególnie trudne.

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Człowieku, robisz niesamowite rzeczy z Tytusów!!!
   www.dpmodele.blogspot.com
   Co teraz na tapecie?

   Usuń
  2. Dzięki.
   Trwają prace nad ciężarówką, którą Tytus podróżował pod koniec XVI księgi. Chcę też skończyć coś związanego z Kajkiem i Kokoszem. To też będzie papierowe, ale na razie termin końcowy nieznany :)

   Usuń
 2. Wałek jak stąd na Halo Felę. Link prowadzi od razu do "strony nie znaleziono", a nie do strony aukcji, z której ewentualnie mogłoby przekierowywać potem do 404. Jeśli się mylę, niech zjem swój szyszak.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Gliwicahc w ten weekend spotaknie z komiksem i fantastyką:

  https://www.facebook.com/events/287099454787016/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.