wtorek, 24 września 2013

Fiberglass i karton

1.
Po niedawnej demolce, w wyniku której Mirmił stracił wąsy, a Hegemon z Kapralem mundury, skwer Kajka i Kokosza monitorowany jest przez kamery. Jak informuje oficjalny portal miejski, władze Lubina wydały na ten cel 20 tys. zł.


2.
Filip Bąk przysłał nam link do filmu z teleturniejem "1 z 10". Jest to zapis finału sprzed trzech lat, w którym padł sensacyjny wynik 666 punktów. Ale nie chodzi o rekord, tylko o pytanie z kategorii "komiks", które Tadeusz Sznuk zadał Panu Numer 9: "jak nazywa się kasztelan grodu, w którym mieszkali Kajko i Kokosz z komiksów Janusza Christy?" (08:14). Pan Numer 9 odpowiedział "Mirmił". A niby co miał odpowiedzieć?

3.
TissoToys wrzuca na facebooka foto-kawały o swoich figurkach. Na pierwszy ogień poszedł Reksio, a na drugi - Miluś. Autorem prac jest Marek Lenc. Panie Marku, powinno być "Blurp", a nie "Gulp".


4.
Polska Wikipedia wzbogaciła się niedawno o nowe hasła: Zbójcerze, Kapral i Łamignat. Nie myśmy je utworzyli, ale inicjatywa bardzo nam się podoba. W tym miejscu gorąco apelujemy do wikidecydentów - nie usuwajcie tych stron, niech się rozwijają. Francuzi mają odrębne hasła dla niemal wszystkich postaci z "Asteriksa" i jakoś żyją.

5.
Jest tańsza opcja dla wioski Kajka i Kokosza. Zamiast z plastiku, można ją zrobić z... kartonu, a potem pomalować flamastrami albo farbkami. Myślicie, że wyjdzie z tego tandeta? To zobaczcie sami:


Powyższe zdjęcia znaleźliśmy na stronie sklepu Kartolandia. Przedstawiają one zabawki niemieckiej firmy Calafant. Domki pasują jak ulał do figurek TissoToys (oto fotka), na co wpadli już ludzie z Kartolandii i oferują model fortu pod swojską nazwą "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie". A nie dałoby się w ten sposób zrobić warowni Zbójcerzy?

6.
Na oficjalnej stronie "Asteriksa" pojawiło się kilka kadrów z nowego albumu "Asteriks u Piktów", rysowanego przez Didiera Conrada. Graficznie jest bardzo dobrze! Link przysłał nam Wojtek Marzec.


7.
Przypominamy, że uroczyste odsłonięcie pomnika René Goscinnego odbędzie się już jutro, 25 września o godz. 10:30 na terenie Liceum Francuskiego w Warszawie (ul Walecznych 4/6, Saska Kępa). Natomiast dziś o godz. 18:00 w księgarni Matras przy Al. Solidarności 114 będzie się można spotkać córką autora, Anne Goscinny. Spotkanie związane jest z premierą książki "Tato".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.