czwartek, 11 lipca 2013

Sezon ogórkowy

1.
Latem, jak to latem, nic się nie dzieje, ale o czymś trzeba pisać. Na początek zła wiadomość: figurki TissoToys sprzedawane są w kioskowej kolekcji, jak Smerfy. Nie cieszcie się, Kajko i Kokosz się nie załapali, bo są twardzielami i właśnie z powodu tej twardości nie przeżyliby transportu. Po szczegółowe wyjaśnienia odsyłamy na profil producenta.


2.
Natomiast Hegemon z Kapralem załapali się do Rankingu 30 Największych Łotrów Popkultury. Nominację dostali za "próbę zaburzenia słowiańskiej idylli, czyli nieustanne knucie przeciw Mirmiłowi" i zajęli zaszczytną 21. pozycję, wyprzedzając Archanioła Gabriela oraz Czarnego Rycerza. Wygrał Darth Vader. Gratulujemy.

3.
Mamy pierwsze zdjęcia Milusia z Lubina!!! Znaleźliśmy je na portalu miejskim. Miluś wygląda przesympatycznie i - co najważniejsze - działa, tzn. pluje wodą, a nawet puszcza parę z nosa. MPWiK ma małe opóźnienie, otwarcie fontanny już za kilka dni.


4.
Na Alei Komiksu ukazała się entuzjastyczna recenzja nowego "Kajtka i Koka w kosmosie" (poprzednie zebraliśmy tutaj). Jan Sławiński, czyli Anonimowy Grzybiarz, podsumowuje swój wywód następująco: "Kajtek i Koko w kosmosie zestarzeli się w bardzo dobrym stylu". Ciekawe o którym współczesnym polskim komiksie będą tak pisać za 40 lat (i czy w ogóle będą)?

5.
Wojtek Marzec (ten) przysłał nam link do artykułu pt. "Asteriks u Słowian!". Autorem tekstu i obrazków jest Maciek Kur, jeden z recenzentów KaZetu. Po przedarciu się przez kosmiczną ilość błędów natrafiliśmy na fragment o dwóch słowiańskich uzurpatorach, do złudzenia przypominających Asteriksa i Obeliksa, tylko bez wąsów. Hmm... o kogo może chodzić?

2 komentarze:

  1. Eeeeh... No tak. Bloga piszę zwykle ze spontanu więc błędów przytrafia się fura (na Kazet przynajmniej mamy korektę) ale dziękuję za wzmiankę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Latem, jak to latem, nic się nie dzieje" - jaaaasne... jakby to była praca to miałbym wakacje, a tak co i rusz coś wrzucam :P

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.