środa, 31 lipca 2013

Kajtek i Koko 3D

Zdejmujemy święty napis, bo sezon wcale nie chce być ogórkowy. Dwa tygodnie temu Marcin Wojtaś pochwalił się modelami pojazdów z "Kajtka i Koka w kosmosie". Teraz już możemy Wam powiedzieć, że jest to fragment ogromnego projektu realizowanego na zlecenie kolekcjonera Krzysztofa Masiewicza, znanego z bloga ArtBazaar. Gotowe są 22 figurki (prezentujemy je poniżej), a w sumie ma ich powstać aż 156! Czyżby kosmiczne uniwersum Janusza Christy okazało się równie bogate, jak świat Gwiezdnych Wojen?


Rakieta T-1 ma około 32 cm wysokości, a postacie nie odbiegają "wzrostem" od figurek TissoToys - z tym, że każda figurka występuje tylko w jednym egzemplarzu. Dużą ciekawostką jest kolorystyka skafandrów Kajtka i Koka, nawiązująca do szkicu Janusza Christy z czasów Adarexu.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy fanowski projekt związany z "Kajtkiem i Kokiem w kosmosie". Mieliśmy już trailer, mapę, pocztówkę, okładki oraz nasz suplement.

2 komentarze:

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.