poniedziałek, 18 marca 2013

Torcik i Śledzika

Czy torty dla milusińskich koniecznie muszą być ozdabiane Myszką Miki, Supermanem, Transformersami, lalkami Barbie i klockami Lego? Otóż wcale nie. Na blogach dla łakomczuchów znaleźliśmy dwie swojskie propozycje: z Kajkiem i Kokoszem oraz z Tytusem. Niestety tylko dwie na jakieś 500 disnejów. Panie i panowie cukiernicy, czas to zmienić. Przecież i na tym polu mieliśmy kiedyś osiągnięcia.


- - - - -
TissoToys wróciło z targów zabawek w Norymberdze. Nie wiemy czy coś z tego wyniknie, ale trzeba przyznać, że stoisko wyglądało imponująco. Zaraz po powrocie z Niemiec, na stronie internetowej firmy pojawiły się zdjęcia figurek "Kajko i Kokosz" w wersji 3D. Teraz można je sobie pooglądać ze wszystkich stron.


A tu mamy figurki TissoToys w nietypowej scenerii. Nie jest to nowe zdjęcie z kolekcji Marka Turka, tylko fragment jednej z ogromnych dioram w Parku Makiet "Mikroskala" w Koninie. Placówka rusza w połowie kwietnia. Na pozostałych makietach zobaczymy m.in. kampanię wrześniową, zatonięcie Titanica, tsunami, odkrycie Ameryki i Gwiezdne Wojny. O przedsięwzięciu można przeczytać tutaj, a o jego skali najlepiej przekonać się na YouTubie.
- - - - -
Pan Śledziu przygotowuje nowy komiks pt. "Czerwony Pingwin musi umrzeć!". Jeden z bohaterów, niejaki Kapitan Budo (to ten na obrazku z prawej strony) wydał nam się znajomy... Czyżby drobny ukłon w stronę Kajtka-Majtka? Nas to jakoś wcale nie dziwi, a Wy najlepiej sprawdźcie sami - kilkanaście plansz wisi na Polterze.
- - - - -
Na blogu Łukasza "Bofzina" Kucińskiego ukazała się fotorelacja z wernisażu wystawy "Komiksy, magiczne obrazki" w jednej z sochaczewskich podstawówek. Wygląda na to, że dzieciaki niezwykle żywo reagowały na komiksy, chociaż nie wiemy czy to zasługa crossoverów Kajka i Tytusa z naszej akcji okładkowej, czy raczej zaraźliwego entuzjazmu rysownika. Tak czy inaczej - wielki plus dla Łukasza!
- - - - -
Paweł Giera przysłał nam kadr z 70. odcinka serialu "Rodzinka.pl" emitowanego w TVP2. Zobaczcie co wisi na ścianie. Tak jest - to komiksowy kalendarz "Kajko i Kokosz" z roku 1988. Ciekawe skąd scenograf wyciągnął go po 25 latach? Dodajmy, że akcja serialu rozgrywa się współcześnie. Cały odcinek możecie obejrzeć tutaj - fragment z kalendarzem w tle zaczyna się od 00:12:45.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.