wtorek, 12 marca 2013

(FANART) Krakers - Kajko i Kokosz zamiast bajek

Nie dadzą blogowi spokojnie dokonać żywota. Wczoraj dostaliśmy dwa sensacyjne maile i po prostu musimy je opublikować. Pierwszy przyszedł od Michała Antosiewicza:
Z przyjemnością informuję fanów Janusza Christy, że w "Krakersie" nr 41/2013, w miejsce planowanych wcześniej komiksów nawiązujących do "Bajek dla dorosłych" Janusza Christy, ukażą się ostatecznie 4 plansze komiksów osadzonych w świecie "Kajka i Kokosza". Będą to fanowskie komiksy autorstwa Adama Święckiego. Na 4 strony komiksów przypadnie 1-planszowy komiks "Na gościńcu" (znany z bloga "Na plasterki") oraz 3-planszowy komiks "Zamorski napój" (pierwsza plansza znana z bloga "Na plasterki", dwie kolejne zostały narysowane specjalnie dla "Krakersa").

Do chwili ukończenia nowych plansz komiksu trzymałem to w tajemnicy aby nie zapeszyć (komiks mam już fizycznie na dysku komputera). Komiks ukazuje się za zgodą Wydawnictwo Egmont, które ma obecnie prawa do komiksów i postaci stworzonych przez Janusza Christę, ale jest dziełem fanowskim i nie stanowi części oficjalnego cyklu "Kajko i Kokosz". Przy okazji dziękuję Tomaszowi Kołodziejczakowi z Egmontu za udzielenie zgody na publikację komiksu.

Drugi mail przyszedł od Adama Święckiego. Były w nim dwa kadry z nowych plansz "Zamorskiego napoju". Voila:

1 komentarz:

  1. To życie zdecyduje kiedy będziecie mogli pójść na emeryturę blogową! Na razie się na to nie zapowiada więc proszę nie desperować tylko prowadzić :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.