WKKNP

Nasi wierni czytelnicy zapewne pamiętają jak w 2014 r. Kajtek i Koko po 40 latach przerwy nagle powrócili ze swoim codziennym komiksowym paskiem. W roli nieistniejącego "Wieczoru Wybrzeża" wystąpił blog "Na plasterki", a w roli nieżyjącego Janusza Christy dwaj fani: Ojciec Placyd i Jonatan Rerych. W hołdzie Mistrzowi podjęli oni niecodzienne wyzwanie i przez kilka miesięcy rysowali historyjki w tempie gazetowym, tzn. po 5-6 pasków tygodniowo. Okazało się, że i dziś można tak pracować, chociaż wymaga to ogromnej wytrwałości i kondycji.

Owoce tego niecodziennego i bardzo udanego eksperymentu zebraliśmy w Wielką Kolekcję Komiksów Na plasterki!!! (nazwa jest może trochę na wyrost, ale co tam). W skład kolekcji wchodzi sześć książeczek "wydrukowanych" na modłę niemiecką, tj. po jednym pasku na stronę, co podsunął nam Wojtek Jama w swoim genialnym żarcie primaaprilisowym. Śmiało sięgajcie po tomiki z naszego wirtualnego regału i bawcie się dobrze. Pod regałem znajdziecie krótkie opisy wszystkich historyjek.

UWAGA, jeżeli zamiast regału z komiksami widzisz białą plamę,
zmień przeglądarkę albo KLIKNIJ W TEN LINK.KAJTEK I KOKO: TAJEMNICA BEZLUDNEJ WYSPY
Debiutancka opowiastka Jonatana Rerycha, od której cała paskowa akcja się zaczęła. 33 odcinki powstawały na bieżąco, tj. na ostatnią chwilę, a my publikowaliśmy je codziennie około 14:00, żeby zbliżyć się do rytmu gazety popołudniowej. Lektura dodatkowa: wywiad z autorem.

OPOWIEŚCI KOKA: PUSTYNNA WYPRAWA #1-2
Komiks Ojca Placyda, czyli księdza Piotra Kaczmarka. W roku 2015 ukazały się dwa 30-odcinkowe sezony (na publikację trzeciego być może kiedyś dostaniemy zgodę autora). Lektura dodatkowa: zapowiedź projektu + praktyczny poradnik dla początkujących komiksiarzy.

KAJTEK I KOKO W TRANSYLWANII #1-2
Niedokończona historyjka Jonatana Rerycha. W roku 2015 ukazały się dwa rozdziały: "Zagubieni we mgle" i "Doktor Frankenburg", liczące w sumie 43 odcinki. Na życzenie czytelników odcinki publikowaliśmy we wtorki i piątki, w pakietach po trzy paski.

OPOWIEŚCI KOKA: CASABLANCA
Odpowiedź Jonatana Rerycha na "Pustynną wyprawę". 13 wojennych odcinków ukazało się w dwóch transzach na przełomie lat 2015/2016. Tomik uzupełniliśmy szortami Jonatana, z których ostatnie pochodzą z początku 2018 r. i rysowane są nową, rewelacyjną kreską. Tematyka tych krótkich komiksów jest tak samo zróżnicowana, jak u Christy.