niedziela, 27 września 2020

Konkurs dla poliglotów

Wczoraj był Europejski Dzień Języków, o którym chyba nikt nie słyszał, może poza adminami oficjalnego profilu "Asteriksa". Z tej okazji przygotowali oni zestawienie 14 wersji językowych tego samego kadru (w tym wersję polską), a jest to zaledwie drobny odsetek, bowiem komiks ukazał się w 111 (!!!) językach i dialektach. Wprawdzie "Kajko i Kokosz" nie może pochwalić się aż takim dorobkiem, ale okrągłą dziesiątkę udało się uzbierać. Jesteście w stanie je rozpoznać? Rozwiązania zagadki wpisujcie w komentarzach do tego posta. Zwycięzca dostanie tradycyjny uścisk dłoni... oraz grę karcianą "Kajko i Kokosz: Szkoła latania" Egmontu. No to zaczynamy. Podpowiedzi znajdziecie na naszym blogu.

EDIT: I już po konkursie. Koledze Mamoniowi odpowiedź zajęła zaledwie 3 kwadranse. Brawo, oto zasłużony uścisk dłoni, w sprawie gry poprosimy o maila.

Aha, jeśli ktoś nie mógł rozpoznać języka nr A, to pochodzi on z gry komputerowej, a nie z komiksu, natomiast język nr G jest oczywiście nie tylko góralski :)

6 komentarzy:

 1. czeski, esperanto, rosyjski, kaszubski, duński, francuski, góralski,ukraiński, poznański, angielski
  inż. Mamoń

  OdpowiedzUsuń
 2. Uścisk przyjęty
  inż. Mamoń

  OdpowiedzUsuń
 3. Według biblioteki w oslo ilustratorem "Skarbów Mirmiła" jest...
  Tomasz Piorunowski
  Jak nie wierzycie sami sprawdzcie:
  https://deichman.no/utgivelse/pdcfe1651c58a5b865b90245ae1cd4fd1?searchQuery=akt%C3%B8r%3A+%22Christa%2C+Janusz%22

  Wit

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.