środa, 14 sierpnia 2019

Jeszcze więcej naklejek

Od Szymona Piątka dostaliśmy takiego oto maila:
Parę lat temu wyemigrowałem na Zieloną Wyspę ale niedawno postanowiłem powrócić na stałe, w związku z czym zabrałem się za porządkowanie moich komiksów i różnych "klamotów z młodości" (zalegających w kartonach głęboko w piwnicy rodziców). Wśród starych "Światów Młodych" (i zrobionych z nich komiksów), planów lekcji itp. itd. natrafiłem na naklejki na zeszyty z bohaterami "Kajka i Kokosza". Może już znacie je a może nie...
Pozdrawiam całe "Na plasterki!!!" - rewelacyjny blog robicie!
Znamy, znamy, ale nie wszystkie. Kilka lat temu na Allegro znaleźliśmy trzy takie naklejki, a teraz okazuje się, że było ich aż sześć! Wielkie dzięki za wspaniałe wykopalisko. Po bliższych oględzinach mamy już niemal pewność, że naklejki na zeszyty i naklejki z planem lekcji wyszły spod tej samej, pirackiej ręki.


Widoczna na odwrocie data 15 września 1994, wpisana odręcznie przez Szymona, zapewne coś oznaczała, ale po tylu latach nie wiadomo co konkretnie. Z braku lepszych danych, na razie roboczo przyjmujemy, że jest to rok produkcji. A może ktoś z Was kojarzy kiedy na polskim rynku pojawił się papier samoprzylepny Jac Duro?

2 komentarze:

  1. Jeśli chodzi o datę na odwrocie naklejek to myślę że odnosi się do dnia i roku kiedy je kupiłem...Już wtedy lubiłem szperać w antykwariatach czy księgarniach z tanią książką więc myślę że tam kupiłem te naklejki (możliwe że w księgarni 'Arsenał' na Starym Rynku w Poznaniu..)..W 'taniej książce' często leżały rzeczy które zalegały w magazynach lub miały zbyt duży nakład.Te naklejki mogły trafić normalnie do sprzedaży koło 1990 roku a potem już resztki przypadkiem upolowalem w '94 roku...

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.