niedziela, 19 lutego 2017

Jaka to melodia? Etap 3

Obiecałem, że trzeci etap naszego konkursu będzie hardkorowy i mam nadzieję, że to się udało. Tematem dzisiejszej zagadki jest bowiem to, czego... nie widać na rysunkach. A zdaniem niektórych teoretyków, to właśnie przestrzeń między kadrami jest w komiksie najciekawsza. Christa doskonale zdawał sobie z tego sprawę i często wykorzystywał takie chwyty, żeby uatrakcyjnić i dośmieszyć swoje historyjki.

Zasad konkursu nie musimy już chyba wyjaśniać (szczegóły znajdziecie tutaj). W skrócie chodzi o to, żeby odgadnąć z jakich komiksów pochodzą poniższe kadry. Odpowiadacie w komentarzach pod postem, na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Albumy w dłoń i jazda!

12
34
56
78

7 komentarzy:

 1. 01. Woje Mirmiła 3, str. 28, kadr 7
  02. Szkoła Latania, str. 6, kadr 7
  03. na wczasach, str. 3, kadr 6
  04. Woje Mirmiła 2, str. 11, kadr 3
  05. Złoty Puchar 2, str. 39, kadr 8
  06. Mirmił w opałach, str. 15, kadr 5
  07. Urodziny Milusia - Srebrny Denar, str. 32, kadr 9
  08. Zamach na Milusia, str. 20, kadr 6

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy nowy rekord. Tym razem zagadka roztrzaskana w 38 minut! No i pięknie. Gratulacje, uścisk dłoni i żółta koszulka lidera.

   Usuń
 2. A tak z ciekawości - ile obrazków bylibyście w stanie odgadnąć bez zaglądania do komiksów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1, 8 i 6 bym nie zgadł... tj. mógłbym strzelić (z 1 bym nawet trafił) ale bym to zrobił bez pewności... ale reszta to z odruchem, pewnością i poprawnie:)

   Usuń
 3. Ja bym nie napisał "Woje Mirmiła", tylko "Rozprawa z Dajmiechem, ale ja swoje komiksy mam z tamtych lat. "Urodziny Milusia" dopiero zamówiłem, więc nawet nie będę próbował się próbować w konkursach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wstyd, ale tym razem nie odgadłbym żadnego :$

  OdpowiedzUsuń
 5. 3 i 7, to mam pewność na 100%. 1,2,5,6 to jestem pewien na 80%. 4 i 8, to bym w ogóle nie zgadł.

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.