wtorek, 4 sierpnia 2015

(FANART) Kajtek i Koko w Transylwanii II, odc. 1-3

Tadaaa! Kajtek i Koko wracają na nasze łamy. Przed Wami "Doktor Frankenburg", druga część nieoficjalnej kontynuacji komiksów Christy. Wymyśla, rysuje i tym razem również maluje Jonatan Rerych.

W poprzednich odcinkach:
Rzecz dzieje się w roku 1967. W Liverpoolu nasi bohaterowie przez pomyłkę wnoszą na pokład "Kakaryki" nie tę skrzynię co trzeba. Rejs zamienia się w koszmar i zamiast w Tangerze niespodziewanie kończy się w Warnie. Tam na tajemniczą skrzynię czeka już wysłannik hrabiego Draculescu. Wystraszona załoga "Kakaryki" odpływa bez Kajtka i Koka, tymczasem przyjaciele wpadają na... profesora Kosmosika, który właśnie przyjechał do Bułgarii na urlop. Cała trójka (no, prawie cała) postanawia wyruszyć do Transylwanii, by odnaleźć zagadkowego rumuńskiego arystokratę. Podobno kiedyś dowiemy się co spotkało naszych bohaterów w pociągu, a teraz wciskamy klawisz FF i przeskakujemy kawałek do przodu.Na następną porcję pasków zapraszamy w piątek. Więcej fanowskich komiksów o Kajtku i Koku znajdziecie w naszej czytelni osiedlowej.

2 komentarze:

  1. Super to teraz wygląda, te kolory dodały klimatu historii, tak trzymać :)
    Przemek.

    OdpowiedzUsuń
  2. To nawiązanie do budziejowickiej anabasis Szwejka (która z kolei nawiązuje do jeszcze innej anabasis) - szacunek dla autora!
    Janusz

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.