sobota, 22 listopada 2014

(FANART) Tajemnica bezludnej wyspy, odc. 1-2

Ruszamy dziś z fanowską historyjką "Kajtek i Koko: Tajemnica bezludnej wyspy", napisaną i narysowaną przez Jonatana Rerycha. Komiks miał formę 4-kadrowych plansz, ale przerobiliśmy je na gazetowe paski w stylu starego "Wieczoru Wybrzeża". Zaczynamy od podwójnej porcji weekendowej (czasami zdarzało się to i oryginalnym Kajtkom), a od poniedziałku będziemy puszczać po jednym pasku dziennie, zawsze o 14:00, jak w prawdziwej popołudniówce. Dla niektórych będzie to podróż sentymentalna, dla innych ćwiczenie z cierpliwości.


Jonatan Rerych mieszka w Sierpcu, ma 25 lat. Jako pacholę próbował rysować nowe przygody Koziołka Matołka, Tytusa itp., potem połknął kajkoszowego bakcyla i tak mu zostało. Niedawno nabawił się skomplikowanego złamania lewego nadgarstka, co w sumie nie okazało się takie złe, bo na chorobowym znalazł wreszcie czas, żeby prawą ręką dokończyć dawno porzucone projekty. Autor obiecuje, że jeśli kilkanaście pierwszych pasków "Tajemnicy" spodoba się czytelnikom, doprowadzi serię do finału, czyli do odcinka 36. Wszystko w Waszych rękach.

7 komentarzy:

 1. Super! Już czekam na poniedziałek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała inicjatywa! Autorowi zdrowia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. No , to ja z tych, którzy sie będą uczyć cierpliwośći...niestety.

  Aha. Jeszcze taka mała aluzja. Chciałbym przypomnieć, że niektóre dzienniki ukazują się również w niedziele i święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tak, ale w PRL-u było to nie do pomyślenia. Paradoksalnie, za tzw. komuny dzień święty święciło się naprawdę :)

   Usuń
  2. Nie licząc wydań specjalnych, które ukazywały się także w niedziele i święta (np. Przegląd Sportowy po zdobyciu przez Polaka złota olimpijskiego)...

   Dominik z Bochotnicy

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.