czwartek, 6 listopada 2014

Christa znów gawędzi

Miesięcznik "Nasza Historia" przygotował prawdziwą gratkę dla fanów "Kajka i Kokosza". Aż trzy strony listopadowego numeru zajmuje artykuł Grażyny Antoniewicz pt. "Janusz Christa - znakomity rysownik, niezrównany gawędziarz". Jest to zapewne jeden z ostatnich niepublikowanych wywiadów z rysownikiem, uzupełniony wspomnieniami wnuczki Pauliny. Zdecydowanie polecamy. Uwaga: tekst znajdziecie wyłącznie w wydaniu gdańskim, w pozostałych 10 mutacjach regionalnych nawet nie próbujcie go szukać. Gazeta dostępna jest również w wersji elektronicznej - na wszelki wypadek prezentujemy właściwą okładkę.

1 komentarz:

  1. Interesujący artykuł. Rzeczywiście los rodziny pana Janusza był w 1945 bardzo ciężki. Wówczas to przybył na tereny powojennej Polski wraz z matką, nie mając ze sobą absolutnie nic. I to on sam w wieku ok. 11 lat wybrał dla rodziny do zamieszkania trójmiasto. Może szkoda, że nie zamieszkał jednak w Gdyni;).

    Robert z Gdyni

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.