wtorek, 28 października 2014

KOWAL-ów 2-óch

Wstyd się przyznać, ale poniższy materiał czekał na publikację aż półtora roku! Zapewne czekałby jeszcze dłużej, bo zawieruszył nam się w najciemniejszym zakamarku twardego dysku, a my kompletnie o nim zapomnieliśmy. Na szczęście Nasz Stały Czytelnik Piotr odświeżył nam pamięć podczas ostatniej MFKi. Dziękujemy Ci Piotrze - i za tekst i za skuteczną terapię antymiażdżycową. Przy okazji na dysku znalazło się jeszcze trochę takich nieopublikowanych materiałów, za co serdecznie przepraszamy autorów i obiecujemy poprawę. A teraz zapraszamy do lektury. Przed nami kolejne spojrzenie na postać Kowala, tym razem z nieco innej perspektywy.

* * *

Swego czasu dwaj Panowie Florkowie - Arkadiusz i Piotr, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam, popełnili kilka fanowskich okładek wzorowanych na 4-tomowym wydaniu serii "Funky Koval". Nie wiem czy był to zabieg celowy, czy tyko luźne skojarzenie, ale okazuje się, że kowal Christy, mimo iż jest to postać bardziej niż epizodyczna, ma z Funkym Bogusława Polcha i S-ki naprawdę wiele wspólnego.

1.
Obaj preferowali podobny model spędzania wolnego czasu...


... zwalczany przez kobiety ich życia, choć całkiem różnymi metodami.


2.
Lubili też od czasu do czasu coś wyrwać...


3.
Ich synowie mieli dziwny zwyczaj dosiadania smoków.


4.
Gdy okazało się, że Funkych jest dwóch...


... kowal Christy też się rozdwoił. Jeden przez cały czas mieszkał w Mirmiłowie z żoną i szesnaściorgiem dzieci ("Zamach na Milusia"). Drugi poza murami grodu rozszerzył działalność gospodarczą o usługi dentystyczne, nic nie widząc o istnieniu swojego brata bliźniaka ("Szkoła latania"). A może replikanta? Pewnie wszystkiemu winne jest UFO widziane niedawno nad Mirmiłowem...


O Wielki Planisto, dopomóż nam rozwiązać tę zagadkę!

7 komentarzy:

 1. Uj, naciągane nieco to porównanie. Zresztą kowal ze "Szkoły latania" wygląda inaczej, niż ten z "Dnia Śmiechały".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam, nawet gaci nie zmienił. Tylko wąsy uczesał.

   Usuń
 2. Przy okazji spytam: czy kiedykolwiek KiK byli wydani w innych językach? W ogóle jakiś polski komiks, choćby TRiA? W czeskim, rosyjskim, jugosłowiańskim? Wiecie coś o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy. Hegemon od dwóch miesięcy pisze o tym posta, bo jest o czym pisać :)

   Usuń
  2. Czuję się wywołany do tablicy :) Materiał faktycznie zebrałem dość ciekawy - niebawem skończę posta :))))

   Usuń
  3. Czekam zatem z niesamowitością w lędźwiach! ;o)

   Usuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.