wtorek, 9 września 2014

Kajko i Kokosz audio

Ale numer! Studio Sound Tropez właśnie zapowiedziało wydanie słuchowiska "Kajko i Kokosz: Szkoła latania". Przedsprzedaż już ruszyła, premiera 3 października. A oto trailer. Brzmi nieźle!


Maciejowi Szatko dziękujemy za niusa. A teraz oficjalna informacja prasowa:

* * *

Już w październiku będzie można posłuchać historii Kajko i Kokosza opowiedzianej głosem Piotra Fronczewskiego. W słuchowisku "Kajko i Kokosz. Szkoła Latania" usłyszymy m.in. Abelarda Gizę i Wojciecha Tremiszewskiego z kabaretu Limo oraz Agnieszkę Matysiak, Krystynę Tkacz, Jacka Braciaka, Arkadiusza Jakubika i Piotra Pręgowskiego.

Najsłynniejsza polska dziecięca seria komiksowa, po filmie animowanym, grach, przedstawieniu teatralnym i przekładzie na gwarę śląską, doczekała się także wersji dźwiękowej. Słuchowisko na podstawie albumu p.t. "Szkoła latania" autorstwa Janusza Christy powstało w warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez, które specjalizuje się w słuchowiskach na podstawie komiksów.

- "Kajko i Kokosz" to nasza pierwsza produkcja skierowana do młodszych słuchaczy, choć jestem przekonany, że ze względu na zabawne dialogi i wybitną grę aktorską będzie to rozrywka dla całej rodziny – mówi Michał Szolc, producent słuchowiska.

"Kajko i Kokosz" to seria komiksowa, w której główni bohaterowie, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła, dzielnie bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. "Szkoła latania" to pierwszy komiks z serii wydany w 1975 roku. Kasztelan Mirmił chcąc nauczyć sie latać na miotle wyrusza wraz Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Ich nieobecność wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na Mirmiłowo...

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części "The Walking Dead", "Conana Barbarzyńcę" oraz "Thorgala".

Słuchowisko "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" | Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi, 3-5 października | Premiera sklepowa: 16 października | Koncepcja i produkcja: Sound Tropez | Scenariusz: Grzegorz Brudnik | Reżyseria: Michał Szolc | Narrator: Piotr Fronczewski | Obsada: Abelard Giza (Kajko), Wojciech Tremiszewski (Kokosz), Agnieszka Matsiak (Jaga), Jacek Braciak (Kapral), Krystyna Tkacz (Lubawa), Arkadiusz Jakubik (Hegemon), Piotr Pręgowski (Mirmił), Miłogost Reczek (Łamignat) | W pozostałych rolach: Katarzyna Kwiatkowska, Tomasz Sobczak, Zbigniew Suszyński, Wojciech Żołądkowicz

4 komentarze:

 1. Słuchowisko "Tytusa, Romka i A'tomka" było całkiem fajne więc to może mieć potencjał. Dziwne, że głównie Mirmiła puszczają, a Kajka i Kokosza prawie wogóle...

  OdpowiedzUsuń
 2. Te wszystkie ozdobniki pokazują, że jest to niesamowicie nośny temat.
  Czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okropne to jest! A kto to tak "fepleni"? Mifmił? Ło matko!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.