czwartek, 9 stycznia 2014

(FANART) Ostatnia podróż na papierze

Wydawnictwo Strefa Komiksu poinformowało, że od dawna zapowiadana antologia Zygmunta Similaka pt. "Shorty" trafiła do dystrybucji. Największą atrakcją albumu jest komiks "Kajko i Kokosz: Ostatnia podróż" (pierwotny tytuł to "Najdłuższa podróż"), o którym scenarzysta i wydawca Robert Zaręba pisze tak:
Jest to praca powstała na konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Egmont na kontynuację przygód dzielnych wojów. Jako wielki fan serii nie mogłem nie wziąć w nim udziału i nie zmierzyć się z uniwersum stworzonym przez Christę, na którego komiksach przecież się wychowałem. Oczywiście nie interesowało mnie naśladowanie stylu mistrza ale raczej swobodna wariacja na temat jego uniwersum Dwunastostronicowy short, który prezentujemy, jest szkicem (a raczej streszczeniem) projektu i gdyby komiks znalazł uznanie organizatorów konkursu, zostałby rozwinięty do pełnometrażowy album. Niestety, nie znalazł (podobnie jak wiele innych prac, gdyż projekt został zawieszony). Poniżej przykładowa plansza z tego komiksu (komiks ukaże się w czerni i bieli).

2 komentarze:

  1. Hmm, gdzie, za ile i dlaczego tak drogo? Przydała by się pełna wersja, nawet w czerni i bieli...

    OdpowiedzUsuń
  2. na szczęście nie znalazł (uznania)....brrrr

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.