środa, 2 października 2013

Co tam, panie, w Polityce?

Wczoraj Arek z Gdyni dał nam cynk, że w dzisiejszej "Polityce" ukaże się duży artykuł o René Goscinnym, a w nim wzmianka o naszym blogu. Całą noc drżeliśmy ze strachu, że szturm czytelników przeciąży serwery Bloggera i strona nam padnie. Na szczęście nic takiego się nie stało. Redaktor Frąckiewicz sprytnie pominął myślnik w adresie naszego bloga i serwery zostały uratowane. Uff... Dziękujemy Ci, Redaktorze, w imieniu własnym i Bloggera!

Sebastian Frąckiewicz "Goscinny jak Polak",
"Polityka" nr 40/2013

10 komentarzy:

 1. Powinniście wykupić tę domenę bez myślnika i przekierować ją na bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobrażasz sobie na ile sposobów można przekręcić nazwę naszej domeny? Chyba nie będzie nas stać na wykupienie wszystkich :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Christa kopiował z "Asterixa" konkretne kadry i gagi.
  hm..
  Tak się zastanawiam, skoro R. Gościnny i A. Uderzo byli tak bardzo oryginalni, to dlaczego skopiowali od J. Christy "numer" z "wyskakiwaniem z butów" lub jak kto woli "ze skarpetek" ?
  naprawdę chyba nie powinni tego robić, w końcu ten blog powstał by udowodnić że J. Christa był plagiatorem prac A. Uderzo i R. Gościnnego...
  tak mi się wydaje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl (o ile można to nazwać myślą)? Chodzi Ci o ten gag?

   Usuń
  2. tak, chodzi o sam gag, nie o podobieństwo "kreski" ale o sam gag "wyskoczenia z papci"

   Usuń
  3. Przypadkiem na ten wątek dziś wpadłem i choć to stara dyskusja chciałem napsiać o czymś jeszcze starszy, mianowicie poruszony tu motyw z "wyskakiwaniem kapci" to slapstikowy zabieg, równie stary co gwiazdki kręcące się wokół głów postaci. Widziałem ten zabieg w kreskówkach i komiksach już z lat 20-30stych, min. w Popeye'u. Także tu nie mowa o inspiracji co części umownego języka. Jak lepiej pokazać, że ktoś dostał mocno po mordzie nie mogę sobie wyobrazić ;)

   Usuń
 4. Na histmagu ukazał się niedawno artykuł „Ale głupi ci Rzymianie!” – historia i kultura na kartach komiksów o Asteriksie i Obeliksie". Oczywiście temat liźnięty nieco po łebkach i wyrywkowo, ale prosi się o analogiczny artykuł o KiK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśmy jakieś 500 postów o tym napisali, więc byłoby z czego korzystać :)

   Usuń
 5. Gag z wyskakiwaniem butów pojawił się wcześniej od "Asteriksa" w "Lucky Luku" napisanym przez Morrisa("Pod niebem zachodu").
  I nie jestem pewien, czy jeszcze wcześniej tego gagu nie było...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.