poniedziałek, 7 października 2013

Modelarstwo komiksowe

Mamy dla Was kolejne figurki z uniwersum "Kajtka i Koka w kosmosie". Wspólny projekt Krzysztofa Masiewicza i Marcina Wojtasia przekroczył ćwierćmetek - z zaplanowanych 156 postaci i pojazdów gotowych jest już 40. Część tych nowości udało nam się pokazać w Toruniu, pozostałe mają premierę dzisiaj. Czy tylko nam się wydaje, że figurki są coraz lepsze?


A teraz coś z niezupełnie innej beczki: dwa modele z "Funky Kovala", sfotografowane na wczorajszym spotkaniu z Bogusławem Polchem podczas MFKiG. Ten większy (jakieś 1,5 metra długości) to Killer z albumu "Wbrew sobie", a mniejszy to skuter z okładki "Sam przeciw wszystkim".


Imponujące, prawda? Z tym że prasolotu Marcina Zbierskiego i tak nic nie przebije.

Fot. Andrzej Szkocki, GS24.pl

2 komentarze:

  1. Żałuję, że "krajowa" firma COBI nie zajmie się produkcją tego typu modeli, podobnie jak to robi LEGO ze znanymi markami (Simpsonowie, Star Wars itp.). Mogliby wypuścić np. serię pojazdów Tytusa, Romka i A"Tomka do budowy z klocków. Wiem, że największą bolączką COBI są sprawy projektowe, ale mogliby chociaż spróbować. Bo LEGO na pewno się za to nie zabierze, bo TRiA, Kajkosze, Funky KOvale itp. to lokalne marki, a nie międzynarodowe. No ale marzy mi się takie coś.

    OdpowiedzUsuń
  2. To offtopic kompletny ale na moim blogu możecie znaleźć dwa nowe kadry z "Asteriksa u Piktów" które właśnie przeciekły na internet ;)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.