poniedziałek, 21 marca 2011

Tylko dla dzieci

Podczas swojej kilkunastoletniej współpracy z Wieczorem Wybrzeża, oprócz komiksowych pasków, Janusz Christa wykonał także wiele rysunkowych żartów i okolicznościowych ilustracji. Dziś prezentujemy dwa rysunki, które ozdobiły błyskawiczny konkurs Wieczoru pt. "Tylko dla dzieci", zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 1962. Aby zdobyć główną nagrodę którą był aparat fotograficzny, należało wysłać na adres redakcji rozwiązania obu zadań. Pierwsze to oczywiście rebus (chodziło o całe zdanie), w drugim trzeba było dokładnie przyjrzeć się czynnościom, które wykonywali harcerze z zastępu Zapominalskich i podać wszystkie brakujące na rysunku w przedmioty.



Drugi z rysunków, przedstawiający w perspektywicznym ujęciu dzieci bawiące się nad wodą, może Wam się wydać znajomy. Podobny motyw wykorzystał później Christa w planie lekcji i w puzzlach "Wakacje".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.