Poszukujemy

Bracia i siostry w zbieractwie, podzielcie się swoimi znaleziskami, nie trzymajcie ich tylko dla siebie! Piszcie, a opublikujemy je na "Plasterkach", ku radości wszystkich fanów Janusza Christy. Czekamy na wszelkie informacje (najlepiej poparte zdjęciami) o następujących eksponatach:

 1. Plastikowe figurki "Kajko i Kokosz", Pomorze, ok. roku 1980 (Kajko, Kokosz, Łamignat, Jaga, Mirmił, Lubawa; więcej informacji na blogu). Zapewne wykonane były w podobnym standardzie jak te z Pszczółką Mają i Tytusem:

 2. "Teleranek" z Januszem Christą, rok 1984 lub 1985. Odcinek kultowego programu telewizyjnego dla dzieci z udziałem rysownika (więcej informacji na blogu). Szukamy nagrania na VHS, DVD, albo na czymkolwiek co da się odtworzyć.

 3. Plakat Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" (być może tylko ulotka lub pocztówka), CK Rotunda, Kraków, lata 80-te lub wczesne 90-te. Ilustracja mogła wyglądać tak:

  albo tak:
 4. Scenariusz ostatniego albumu z serii "Kajko i Kokosz" (więcej informacji na blogu). 40-48 stron, maszynopis lub rękopis, ze szkicami lub bez, być może w zeszycie w kratkę. Jeśli istnieje, zapewne wygląda jak jeden z poniższych:

 5. Polujemy też na wszelkie eksponaty nie wymienione w Bibliografii, na przykład:
  • nieznane komiksy, rysunki i ilustracje Christy,
  • niepublikowane prace i szkice rysownika,
  • zabawki i gadżety z bohaterami jego komiksów (znaczki, naklejki, figurki itp.),
  • nieautoryzowane kontynuacje, crossovery i rysunki "w hołdzie",
  • podróbki, kopie, plagiaty - im brzydsze tym lepiej,
  • wydania pirackie,
  • wywiady z Christą oraz artykuły prasowe o nim i o jego twórczości.

Liczymy na Waszą pomoc. Dzięki niej udało się odnaleźć m.in. koszulki "Expressu Ilustrowanego" z lat 1975 i 1977, plakat teatralny z 1983 roku, godła lotnicze, naklejki i kalkomanie. Oby tak dalej!