czwartek, 9 listopada 2023

Oświadczenie Egmontu

Komunikat wydawcy w związku z albumem "Kajtek i Koko. W krainie baśni – Zły książę"
 • Podczas prac nad nowym wydaniem albumu nastąpiła ingerencja w integralność oryginalnego dzieła, wykraczająca poza ramy, jakie Wydawnictwo ustaliło z zespołem zewnętrznych współpracowników.
 • W związku z powyższym sprzedaż albumu zostaje wstrzymana. Jego ponowna premiera nastąpi wiosną 2024 r.
 • Uważamy, że oryginalne dzieła Janusza Christy powinny być traktowane z najwyższym szacunkiem, dlatego obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.
Link do komunikatu

Na tym kończy się sprawa, która swój początek miała tutaj. Komiks został już wycofany z hurtowni i księgarń, więc jeśli komuś udało się wcześniej zdobyć egzemplarz, to jest szczęśliwym posiadaczem białego kruka. Jest to zresztą już drugi biały kruk w tej linii wydawniczej.

9 komentarzy:

 1. Ja tylko chciałbym wiedzieć co kierowało osobą, która podjęła tę decyzję (o zepsuciu, nie o wycofaniu). Przecież to się wiązało z ogromną dodatkową i nikomu nie potrzebną pracą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaką niepotrzebną? Przecież to byłby wstyd jakiego polski rynek komiksowy jeszcze nie widział.

   Usuń
  2. Przeczytaj jeszcze raz, wolniej.

   Usuń
 2. Ciekawe, czy ofiarą cięć padła też aluzja Koka do kącika savoir-vivre'a w dawnym "Przekroju", skoro dla współczesnej młodzieży może być już niezrozumiała ;).
  Gdańszczanin'74

  OdpowiedzUsuń
 3. Końcówka bajki o Kopciuszku - ostatni kadr górnego paska na stronie 256 w zbiorczym wydaniu "Na tropach pitekantropa".
  Gdańszczanin'74

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja bajka z dzieciństwa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze? Koszmarne fonty! Dla mnie to wielka przyjemnosc ogladac i czytac oryginalna wersje. A tu przychodzi mi jakis Egmont, zewnetrzni wspolpracownicy ktorzy najwyrazniej uwazaja, ze oni wiedza lepiej i beda decydowac co mam czytac. W tym wypadku kijowe literki, uwspolczesnione teksty, ciecia kadrow tu i tam. Ja bym ich wszystkich przerobil na plasterki! :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!