wtorek, 26 marca 2019

Hegemon liczy na Ciebie!

Jedną z najfajniejszych rzeczy na okładce "Królewskiej Konnej" jest tajemnicze ogłoszenie z Hegemonem, wzorowane na amerykańskim plakacie propagandowym z I wojny światowej (bo chyba nie na rosyjskiej podróbie z 1920?). Na razie nie wiadomo czy jest to tylko mrugnięcie okiem do czytelnika, czy też zbójcerze naprawdę mają zamiar zorganizować zaciąg do kompanii.


Podobne żarciki pojawiły się w "Kajku i Kokoszu" już wcześniej, o czym przypomniał Dominik Dagiel, twórca komputerowej przygodówki "Twierdza Czarnoksiężnika" z 2011 roku. Dominik ukrył w grze kilka takich plakatowych "easter eggów", a screeny zaprezentował parę dni temu na profilu Sztuka Komiksu. Polecamy też filmik na YouTubie.


Co ciekawe, plakaty z gry nie są parodią propagandy zagranicznej, tylko naszej własnej, krajowej, rodem z wczesnego PRL-u. Bardzo to jest w stylu Janusza Christy i właśnie za to Dominik dostaje od nas tradycyjny uścisk dłoni.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.