wtorek, 10 czerwca 2014

Wracamy do Torunia

W najbliższy weekend zaprezentujemy się w Toruniu. Będzie to już drugi nasz występ w grodzie złych krzyżaków i dobrego astronoma. Rok temu braliśmy udział w Coperniconie, a teraz przed nami Dwutakt, zupełnie nowy konwent komiksowo-muzyczny. W sobotę o 17:00 poprowadzimy godzinne spotkanie z Pauliną Christą, wnuczką i jedyną spadkobierczynią naszego patrona, zatytułowane "Komiksowa archeologia, czyli co znaleziono w szafie Janusza Christy". Pokażemy mnóstwo nigdy wcześniej nie publikowanych szkiców, rysunków i innych szokujących rarytasów. Mocne wrażenia gwarantowane.

Z kolei w niedzielę o 13:00 przedstawimy nasz największy hit, czyli prezentację o "Kajtku i Koku w kosmosie", "Gwiezdnych Wojnach" i "Johnie Carterze" pod tytułem "Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża". Powtarzamy ją w Toruniu na prośbę organizatorów, bo poprzednio sala na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika świeciła pustkami. W Łodzi co prawda przyszły tłumy, ale zawiódł sprzęt i wykład musieliśmy skrócić o połowę. Teraz mamy do dyspozycji aż dwie godziny i zrobimy wszystko, żeby przełamać tę passę.

Przywieziemy też nasze figurki i klocki LEGO, w tym sporo nowości, nie pokazywanych na Stadionie Narodowym. Instalację pn. "Oblężenie warowni toruńskiej" będzie można zobaczyć, jeśli tylko znajdzie się dla niej niewielka gablota, z czym podobno mogą być problemy.


Organizatorzy Dwutaktu przygotowali znacznie więcej około-christowych atrakcji. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy (sobota, 14:30) wręczona zostanie nagroda za aktywność w dziedzinie komiksu polskiego, ufundowana przez Paulinę Christę. Nagroda nazywa się Złoty Puchar i wygląda jak... złoty puchar ze "Złotego pucharu".


Kolejną nagrodę będzie można zdobyć w bitwie komiksowej, odbywającej się pod hasłem "Szranki i konkury". Na zwycięzcę czeka oryginalny pasek Janusza Christy z komiksu "Dni Gdańska".


W czasie imprezy będzie też można kupić nowy, siódmy numer fanzina AKT, reaktywowanego po wielu latach przez Tomka Marciniaka. Okładkę zdobi sensacyjny rysunek Janusza Christy, przedstawiający nagą czarownicę Jagę. Zapraszamy do Torunia. Spotykamy się w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "OdNowa" przy ul. Jurija Gagarina 37a. Pełny program imprezy znajdziecie tutaj.

1 komentarz:

  1. Fantastyczny pasek mistrza Christy! Jeden z bardzo niewielu 3-kadrowych.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.