sobota, 22 lutego 2014

Nowe wydanie "Kajka i Kokosza"?

Nowy Rok rozpoczął się na forum Gildii sensacyjną informacją, że w hurtowniach papierniczych rozdawane są komiksy "Kajko i Kokosz". Za darmo. I rzeczywiście, w sieci krążyło co najmniej kilka mutacji reklamowego bannera, odpowiadających rozmaitym wariantom akcji rozdawniczej. A tak wyglądał oryginalny banner-matka firmy International Paper.


Może gdybyśmy wcześniej dowiedzieli się o promocji, popędzilibyśmy do najbliższej hurtowni po paletę papieru (50.000 kartek) albo dwie. Ale się nie dowiedzieliśmy i przepadło. Dwa tygodnie temu Piotr Szady przysłał nam zdjęcia komiksów i wtedy niemal dostaliśmy zawału. Okazało się, że to wydanie trochę różni się od komiksów dostępnych w księgarniach. Fronty okładek nie zmieniły się, natomiast z tyłu zniknęło hasło "Pełna edycja!", a zamiast kodu kresowego, ceny i napisu "Czary mary" widnieje logo papieru POLspeed i tekst "Egzemplarz promocyjny nie przeznaczony do sprzedaży". Okładki są lakierowane, wewnątrz mamy papier offsetowy, więc kolory są trochę oldskulowe. Na drugiej stronie znajduje nowy spis albumów, obejmujący tylko 11 części w raczej przypadkowej kolejności (tym razem nie wydano komiksów z "Wieczoru Wybrzeża"). W niektórych albumach (nr 4-6, 9-11) dopisano w stopce rok 2013 jako datę nowego wydania. Tam, gdzie było wolne miejsce (nr 1, 3-8, 11), Egmont dorzucił reklamę wszystkich albumów z serii "Kajtek i Koko".


Na Allegro jest sporo ofert po niewygórowanych cenach - poznacie je po tym, że komplet składa się nie z 20, ale z 11 albumów. Zatem jeśli ktoś miałby ochotę uzupełnić swoją kolekcję o nietypową wersję promocyjną, nie powinien mieć z tym problemu. My oczywiście nie mogliśmy przepuścić takiej ciekawostki, z naszego kompletu pochodzą prezentowane powyżej skany.

4 komentarze:

  1. Oferta wciąż jest aktualna. Wydrukowali nawet ulotki reklamowe w dużych ilościach. Czyli walczą nadal. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nie dali Szranki i Konkury, bo trzeciej części nigdzie nie idzie dostać!

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.