wtorek, 5 listopada 2013

(FANART) Jak narodził się Kajtek-Majtek?

No właśnie... Było na ten temat już kilka teorii. Według jednej z nich Kajtek pochodził ze Szczecina, według innej - z Francji. Dziś przedstawiamy kolejną hipotezę, może nie tak sensacyjną, za to chyba najstarszą.


A teraz zagadka: kto i kiedy narysował ten pasek? Dla ułatwienia dodamy, że nazwisko twórcy pojawiło się już na naszym blogu. Na odpowiedzi czekamy w komentarzach pod postem, a zwycięzca otrzyma NAGRODĘ w postaci oryginalnego rysunku-niespodzianki. Powodzenia!

* * *
Po dwóch dniach mniej lub bardziej celnych strzałów (raczej mniej niż bardziej) zagadka została rozwiązana. Wśród podejrzanych nasi czytelnicy wskazywali m.in. Jacka Fedorowicza, Papcia Chmiela i samego Janusza Christę. Tymczasem tajemniczym rysownikiem okazał się Adam Święcki, twórca serii "Przebudzone legendy" i kilku szortów o Kajku i Kokoszu. Tekst napisałem ja, wasz Kapral, ładnych parę lat temu. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i do następnej takiej akcji.

Kadr z komiksu Adama Święckiego pt. "Zamorski napój"

20 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo liczyliśmy na taką odpowiedź. Pudło :)

   Usuń
 2. Marek Regner? Kreska mi pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Och, to byłoby piękne. Ale nic z tego, niestety.

   Usuń
 4. A może Wojciech Olszówka?

  OdpowiedzUsuń
 5. czy jest to pasek narysowany z okazji 10-lecia Kajtka i Koka w "Wieczorze Wybrzeża"? albo 15-lecia

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle głosow i ciągle nic. Ale przynajmniej krąg podejrzanych nam sie zawęża.

  Podpowiem, że o tym rysowniku pisalismy więcej niż jeden raz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A może Janusz Christa? Z podpowiedzi wynika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewien, że rysownik będzie zachwycony tą odpowiedzią :)
   Zgadujcie dalej.

   Usuń
 8. No to może Adam Święcki? Jego kreska też pasuje do tej z paska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tadaaa!!! Wielkie brawa, mamy zwycięzcę. Naszym tajemniczym iksem rzeczywiście jest Adam Święcki, znany z dwóch kajkoszowych szortów: "Na gościńcu" i "Zamorski napój". Rysownikowi gratulujemy niezwykle udanej stylizacji, która zmyliła nawet największych fanów.

   Zwycięzcę konkursu poprosimy teraz o maila z adresem, na który będziemy mogli wysłać oryginalny rysunek Adama Święckiego.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.