piątek, 14 czerwca 2013

PRL Komix Zone odwołane

Jeśli ktoś się jutro wybierał na PRL KOMIX ZONE, to może sobie odpuścić. Komiksowa impreza została przeniesiona na PIXEL HEAVEN 2014, czyli na przyszły rok. A oto oficjalny komunikat organizatorów i Wojtka Łowickiego.
* * *
Wyjaśnienie: od chwili pojawienia się pomysłu na PIXEL HEAVEN (okolice Sylwestra 2012) do chwili obecnej zmieniło się bardzo wiele. Z pomysłu na kameralny zlot wielbicieli starych klimatów wyszła impreza o skali, jakiej nikt się nie spodziewał. W założeniu punktem wiodącym całości (poza komputerami oczywiście) miała być wystawa RELAX I PROPAGANDA: POLSKI KOMIKS LAT 80. i 90. I wystawa jest już gotowa – przygotowana starannie specjalnie na tę okazję przez Wojtka Łowickiego. I jest tak obszerna, że fizycznie nie zmieści się nam do klubu, mając na uwadze ilość retro komputerów (prawie 100 stanowisk), flipperów, sceny, koncerty, wykłady, Indie Basement itp. A nie byłoby wcale źle, jakby po wstawieniu tego wszystkiego, do klubu zmieścili się jeszcze goście... Poza tym wystawa jest tak ciekawa i ekscytująca (są wyjątkowe smaczki!), że szkoda byłoby ją wcisnąć szczątkowo i tak naprawdę nie byłoby FIZYCZNEJ możliwości jej oglądania, posłuchania o eksponatach itp.

Tak więc podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu już gotowej wystawy na edycję PIXEL HEAVEN 2014, która jest zaplanowana na wczesną wiosnę roku przyszłego. Będzie ona jednym z wiodących tematów edycji przyszłorocznej, a podczas PIXEL HEAVEN 2013 ograniczymy się do prezentacji przygotowanej przez Konrada Hildebranda nt. rozrywki i propagandy serwowanej nam w legendarnym magazynie RELAX.

Podsumowując – decyzja o przesunięciu wystawy jest trudna i serce się kraje, ale uwierzcie: tak naprawdę będzie lepiej dla samej wystawy...

* * *
Na otarcie łez został nam zwiastun imprezy z obowiązkowym udziałem Kajka i Kokosza (1:08).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.