poniedziałek, 19 lipca 2010

O dwóch takich co ukradli księżyc

Jednymi z najbardziej poszukiwanych komiksów Christy były programy teatralne z lat 80-tych. Sytuacja ta zmieniła się oczywiście po wznowieniu ich przez Egmont w albumie "Kajtek, Koko i inni". Jednak dla hardkorowych kolekcjonerów te mini-albumiki nadal stanowią cenną zdobycz, choćby dlatego, że na przestrzeni lat ukazywały się w licznych mutacjach, również pirackich. Oto dwie wersje programu "O dwóch takich co ukradli księżyc" - w pierwszej jako autor wymieniona jest Bogusława Czosnowska, w drugiej (prawdopodobnie pirackiej) Janusz Christa.

Oryginał
Oryginał
Przedruk
Przedruk
Przedruk (po prawej) ma nieco większy format i jaśniejsze kolory
Usunięty napis z okładki

Premiera przedstawienia odbyła się 15 kwietnia 1983, a więc w końcówce stanu wojennego. W całym Trójmieście rozwieszono afisze, wyglądające jak rozłożona okładka programu. Jak głosi legenda, gdańszczanie na ośle dopisywali "Solidarność", a Jackowi i Plackowi dorysowywali ciemne okulary - takie same jakie nosił generał Jaruzelski. Jeżeli ktoś posiada taki plakat, lub choćby jego zdjęcie, prosimy o kontakt. Prawie rok po napisaniu tego posta plakat udało się odnaleźć w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Zobaczcie jak wyglądał w rzeczywistości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.